بهداشت و درمان صنعت نفت فارس موفق به کسب گواهینامه HSE-MS از لتریناي یونان شد

صدور گواهینامه HSE-MS برای سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت فارس از Letrina یونان

بهداشت و درمان صنعت نفت فارس موفق به کسب گواهینامه HSE-MS از لتریناي یونان شد

بهداشت و درمان صنعت نفت فارس موفق به کسب گواهینامه HSE-MS از شرکت لتریناي یونان در حوزه نهادینه کردن الزامات حوزه سلامت کار شد. بهداشت و درمان صنعت نفت فارس موفق به کسب گواهینامه HSE-MS از لتریناي یونان شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت، دکتر حبیب اله سمیع در مراسم اهدای این گواهینامه با اشاره به اهمیت حوزهHSE  و الزام اجرایی آن در اعتبار بخشی مراکز بهداشتی و درمانی گفت :هدف سازمان توجه به این حوزه و افزایش میزان رضایتمندی مراجعین در تمامی سطوح است.

وی افزود: نهادینه کردن الزامات مرتبط با این حوزه و نظام‌مند کردن آن از اولویت های سازمان به شمار می رود و در این مورد جلساتی با مدیریت حوزه سلامت و رئیس سلامت کار و HSE برگزار شده است.

مدیرعامل سازمان ضمن تقدیر از فعالیت بهداشت و درمان صنعت نفت فارس در رعایت اصول HSE و اجرایی شدن آن اظهار داشت:پیگیری و استمرار در این حوزه از شروع آن مهمتر است و باید استمرار و تداوم آن از برنامه مناسبی برخوردار باشد و همچنین باید الگوی مناسبی برای دیگر مناطق بود.

دکتر سمیع به پیام مقام عالی وزارت نفت اشاره و تاکید کرد: وزیر محترم با اشاره به اهمیت حیاتی مسائل سلامت، ایمنی و محیط زیست در صنعت نفت، خواسته‌اند که در این امر مهم، همکاران، بویژه مدیران، در همه سطوح سازمانی با هدف حفظ جان و سلامت خود و دست اندرکاران و سپس حفاظت از اموال و تأسیسات صنعت نفت و دور نگهداشتن مردم از خطرات و حوادث احتمالی، با دقت، حساسیت و انضباط، به مسائل این حوزه حیاتی توجه جدی داشته باشند تا به یاری خداوند متعال، با تلاش و کوشش همه جانبه به جایگاه شایسته و قابل پذیرش در عملیات صنعت جهانی نفت دست یابیم.

در ادامه دکتر آزادی، رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت فارس با اشاره به اهمیت دریافت این گواهینامه گفت: گواهینامه HSE-MS بیان کننده دو استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و سیستم مدیریت زیست محیطی است و با توجه به اهمیت حوزه فعالیت سازمان در راستا اعطا خدمات درمانی و بهداشتی در سطح وزارت نفت نحوه ارزیابی و فرایند ممیزی با حساسیت بیشتری انجام شده و برای نخستین بار توسط بهداشت و درمان صنعت نفت فارس دریافت می شود.

وی افزود:با توجه به سیاست کلی مدیریت کلان مجموعه و راستای فعالیت سازمان، اجرای فرایندهای تعریف شده از تمامی الزامات مربوط به ایمنی و بهداشت شغلی کارکنان و همچنین الزامات مربوط به محیط زیست از الگو های این گواهینامه است.

دکتر آزادی با اشاره به مزایای طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست گفت:کاهش حوادث در محیط های کاری،کاهش عواقب بلند مدت در زندگی کارکنان بواسطه کاهش صدمات جانی و نقص عضو،افزایش در ارائه تولید و یا خدمات بیشتر،افزایش انگیزه کارکنان به دلیل کار در یک محیط ایمن و ایده آل و … را شامل می شود که امیدواریم بتوانیم با اجرای دقیق ان الگو مناسبی برای دیگر مناطق سازمان باشیم .

همچنین دکتر مرتضی مداحی رئیس سلامت کار و نماينده مديريت  HSE-MS بهداشت و درمان صنعت نفت فارس با اشاره به گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت سلامت ، ایمنی و محیط زیست

 (HSE-MS) گفت: این سيستم مدلی است که کلیه  جنبه هاي سلامت ، بهداشت شغلي ، ایمنی و جنبه های زیست محیطی را شناسایی کرده و آنها را تحت کنترل قرارداده و با اقدامات موثر و اثر بخش خطرات آن ها را حذف و یا کاهش می دهد .

وی افزود: حذف حوادث و خطا هاي پزشكي ، رعايت استانداردهاي ايمني بيمار، شناسایی شرايط مخاطره آميز كليه فعاليت ها ، ارزیابی ميزان ريسك ناشي از اجراي فعاليت ها مرتبط با محصولات و خدمات ، حذف و کاهش ميزان ريسك مرتبط با مخاطرات ،تعیین اهداف در ارتباط با سلامت ، ایمنی و محیط زیست ، ایجاد آمادگي هاي لازم دربرخورد با شرايط اضطراري ، افزایش ميزان آگاهي و اطلاع كاركنان بطور نظام يافته ( سيستماتيك ) و دهها مزیت دیگر ، دستاوردها و مزایای سیستم مدیریت سلامت ، ایمنی و محیط زیست( HSE-MS) است.

رئیس سلامت کار و HSE بهداشت و درمان صنعت نفت فارس از لازمه های این سیستم را تعهد مدیریت ارشد مجموعه به اهداف HSE برشمرد و گفت : با توجه به اینکه این مدیریت در سطح وزارت نفت از سال 83 آغاز و طراحی شده ، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به عنوان متولی سلامت کارکنان شاغل و بازنشسته صنعت نفت و خانواده هایشان ، از ابتدای سال 91 با یک برنامه ریزی مستمر و درج نظام نامه در سطح سازمان و مناطق , اقدام به استقرار سیستم مدیریت HSE نمود.

رئیس سلامت کار بهداشت و درمان صنعت نفت فارس ابراز کرد: سیستم مدیریت HSE-MS در واقع یک واحد کاری به عنوان  HSEنیست بلکه یک فرآیند مدیریتی است که با تلاش جمعی تمامی کارکنان ، به ویژه تعهد و پایبندی مدیران ارشد مجموعه ، به صورت یک عملکرد گروهی به نتیجه مطلوب رسید.

وی ابراز داشت: کاهش خطرات انسانی ، جلوگیری از وارد شدن خسارات به تجهیزات ، جلوگیری از به هم خوردن شرایط زیست محیطی و از بین رفتن سرمایه های سازمانی و ملی، کاهش آلایندگی محیط زیست در قالب روش های اجرایی تدوین شده ، صرفه جویی در مصرف انرژی، استفاده بهینه از منابع و ارتقاء سطح سلامت کارکنان و پیشگیری از بروز حوادث از مزایای این مهم می باشد.

گفتنی است این جلسه با حضور دکتر حبیب اله سمیع مدیرعامل سازمان،دکتر صفدر آزادی رئیس بهداشت و درمان صنعت فارس ،دکتر رزاقی رئیس سلامت ،سید عبدالرسول حمیدی رئیس روابط عمومی سازمان،دکتر مرتضی مداحی نماينده مديريت  HSE-MS بهداشت و درمان صنعت نفت فارس , سید محمد مهدی اثنی عشری مسئول روابط عمومی بهداشت ودرمان صنعت نفت فارس و دکتر علیزاده مدیرعامل شركت كاسپين كيفيت آسيا نماينده ” لتريناي يونان ” در برگزار شد.