برگزاری اولین استارت آپ ویکند ایمنی

000222

اولین استارت آپ ویکند ایمنی مبتنی بر تکنولوژی های هوشمند با همکاری دفتر ملی سازمان جهانی ایمنی (WSO) در ایران، در مجتمع مس سرچشمه از تاریخ 3 مهر لغایت 5 مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

گروه هدف : کلیه دانشجویان ، فارغ التحصیلان و علاقه مندان به :

ایمنی، بهداشت حرفه ای، هوش مصنوعی، کسب و کار، کامپیوتر، نرم افزار، مکاترونیک، مهندسی پزشکی، روانشناسی ، اینترنت اشیا، حس گر، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، یادگیری ماشین، رایانش ابری، رایانش مه، طراحان و گرافیست ها، کارآفرینی و …

آقای دکتر مجید علی زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی پایش سیستم مهر و مدیر دفتر ملی سازمان جهانی ایمنی در اتریش به عنوان دولوپر (developer) و دبیر علمی این رویداد در خصوص برگزاری این مهم بیان می دارد:

در سالهای اخیر توجه و تاکید بر بحث هایی همچون اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان، تبدیل علم به ثروت، بهبود فضای کسب و کارو همچنین ارتقا شاخص های اقتصادی کشور و بهبود وضعیت اقتصادی، از جمله عوامل و دغدغه های اصلی کشور بوده است. ازدیاد تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه ها و جوانانی که موضوع یافتن شغل مناسب از دغدغه های اصلی آنهاست باعث شده استخدام در بنگاههای دولتی به یکی از معضلات اصلی دولت تبدیل گردد. از طرفی ادامه روند اقتصادی حال حاضر که تا حد بسیار زیادی متکی به نفت است باعث شده تلاش مناسبی درخصوص سایر پتانسیل های درآمدزایی که کشور ما مشخصا از آن بی بهره نیست صورت نگیرد. در واقع می توان رمز موفقیت  بسیاری از کشورهای پیشرفته را در استفاده از این فرصتهای درآمد زایی دانست که از جمله این فرصت ها  هزینه کرد در بخش های علمی، پژوهشی و نیز خلاق محور، حمایت از آنها و در نتیجه تبدیل آنها به کسب و کارهای پربازده و پرسود که منجر به صادرات و انحصار بازارهای جهانی می گردد را می توان شمرد.
با توجه به این مطالب می توان گفت کشور ما هم اکنون با شرایط موجود نیاز به حرکت جهشی جهت پیشرفت اقتصادی دارد و این مهم می تواند از طریق تشویق و حمایت جوانان و ایجاد انگیزه در آنان در جهت ایده زایی و حرکت خلاقانه، درآمدزایی و ایجاد کسب و کار شخصی، همچنین ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد کشور تامین گردد.
ایده های استارتاپی و نیز رویدادهای استارتاپ ویکند یکی از عوامل فوق العاده تاثیرگذار در این حوزه می باشند که با توجه به آنها می توان شاهد اتفاقات مثبتی در این حوزه شد.
با توجه به روند موجود می توان گفت تاکنون بیشترین نگاه ها به حوزه  ایمنی بیشتر در بخش های  نظارتی بوده و فارغ التحصیلان این حوزه نیز بیشتر با این نگاه مشغول به فعالیت می باشند، لذا خلق دیدگاه جدیدی در این حوزه و تشویق فعالان در این بخش به انجام فعالیت های خلاقانه و مولد که منجر به ایجاد ارزش افزوده گردد بسیارتاثیرگذار خواهد بود. مصداق این مورد را می توان در نظارت بر رعایت مسائل ایمنی در صنایع از یک طرف و از طرفی خلق خدمات نوآورانه و اختراع تجهیزات مختلف در جهت بالا بردن سطح ایمنی در بخش های مختلف صنایع و محیط های شهری دانست.
هدف از برگزاری:
در سالهای اخیر شرکت ها و مجموعه های بسیاری در کشور با عنوان شرکت های دانش بنیان شکل گرفته اند که فعالیت های مناسبی در حوزه های خلاقانه و ایده پردازانه به انجام رسانیده اند. همچنین استارتاپهایی با قابلیت مناسب نیز در کشور ایجاد شده که در حال پیشرفت می باشند، لذا برگزاری یک چنین دوره هایی بخصوص در مراکز صنعتی همچون مجتمع مس سرچشمه با وجود پتانسیل های بالا میتواند خروجی های موثر بسیاری را به دنبال داشته باشد. از طرفی با پیشرفت تکنولوژی و بروزشدن سیستم های هوشمند شاهد رشد و استفاده هر چه بیشتر از این تکنولوژی ها در صنایع و زندگی روزمره می باشیم. موضوع ایمنی نیز با توجه به درجه اهمیت بالای آن پتانسیل بالایی برای توجه هر چه بیشتر دارد لذا محوریت این رویداد سیستم های هوشمند ایمنی در نظر گرفته شد تا توجه هر چه بیشتر به سمت ایجاد استارتاپهایی در زمینه ایمنی به صورت گجت های هوشمند، اپلیکیشن ها و … معطوف گردد. مطرح شدن ایده های خلاقانه و ایجاد زمینه جهت راه اندازی استارتاپهای جدید متناسب با این موضوعات، می تواند نقش بسزایی در حل مشکلات موجود در صنعت و جامعه، همچنین ایجاد اشتغال مولد ایفا نماید.

جلسه هم اندیشی با حضور دانشگاه های استان کرمان، پاک های علم و فناوری استان های کرمان و یزد به میزبانی مجتمع مس سرچشمه برگزار گردید و به زودی دو بوت کمپ در پارک های علم و فناوری کرمان و یزد جهت آشنایی بیشتر علاقه مندان برگزار خواهد شد.

آدرس وب سایت رویداد:

https://safetystartup.nicico.com/

لینک گروه تلگرام:

https://t.me/safetystartupweekend

لینک برگزاری رویداد در سایت ایوند:

https://evand.com/events/safetystartupweekend

 

 

000002

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مطلب خاصی فکرتان را مشغول کرده است ؟
آن را با ما در میان بگذارید !

دیدگاهتان را بنویسید